
II. memorijalni ribolovni Kup ,,Davor Brlić,, u lovu ribe udicom na plovak 27.08.2016.
Dana 27. kolovoza na ,,Cukorovom,, bajeru u Lipovcu održani je II. memorijalni ribolovni Kup ,,Davor Brlić,, u lovu ribe udicom na plovak.
Prisutne je pozdravila organizacija Udruge osoba s invaliditetom Krapinsko-zagorske županije.
Prisustvovala je predsjednica Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije Radmila Funtek i sudjelovala je ekipa koja čini 3 člana na ribolovnom natjecanju.
Naši su članovi osvojili drugo mjesto u sektoru C i treće mjesto u sektoru A.
Ekipno smo bili četvrta ekipa po uspješnosti ribolova.
10. Likovna kolonija i 22. Susret OSI „Ješkovo 2016“
Dana 29. srpnja 2016.g. na jezeru Ješkovo, u organizaciji Udruge invalida Koprivničko-križevačke županije održana je 10. likovna kolonija i 22. susret osoba s invaliditetom "Ješkovo 2016".
Prisutne je pozdravio predsjednik Udruge invalida Koprivničko-križevačke županije Slavko Kuzmić te domaćin Dragutin Ciglar, a koloniju je otvorio načelnik Općine Gola Stjepan Milinković.
Navedenom događaju prisustvovali su članovi udruga osoba s invaliditetom iz Čakovca, Ludbrega, Bjelovara, Varaždinskog Ivanca, Đurđevca, Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije, Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije i Obmoćno Društvo Invalidov "Zgornje Postelje" iz susjedne Slovenije.
Koloniji se odazvalo 12 umjetnika, a napravljeno je 16 umjetničkih djela.
Sastanak voditeljice programa sa osobnim asistenticama 28.07.2016.
Dana 28. srpnja u prostorijama COOR-a Podravsko sunce u Koprivnici održan je sastanak voditeljice programa sa osobnim asistenticama u sklopu programa „Usluge osobne asistencije osobama s najtežom vrstom i stupnjem invaliditeta“ koji je financijski podržan od Ministarstva socijalne politike i mladih. U ovaj program uključena su tri korisnika Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije.
Na sastanku je voditeljica programa razgovarala s asistenticama o aktivnostima vezanim uz provođenje programa.
Sastanak koordinatorice sa osobnim asistenticama 14.07.2016.
Dana 14. srpnja u prostorijama COOR-a Podravsko sunce u Koprivnici održan je sastanak koordinatorice sa osobnim asistenticama u sklopu projekta „Širenje usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom“ koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda.
Na sastanku je koordinatorica projekta razgovarala s asistenticama o rasporedu korištenja godišnjeg odmora, obavili smo potpisivanje obračunskih lista osobnih asistentica te razgovarali o aktivnostima i planiranju rada vezanim uz provođenje projekta.
Sastanak koordinatorice sa osobnim asistenticama 06.06.2016.
Dana 06. lipnja u prostorijama COOR-a Podravsko sunce u Koprivnici održan je sastanak koordinatorice sa osobnim asistenticama u sklopu projekta „Širenje usluge osobne asistencije za osobe s invaliditetom“ koji je financiran iz Europskog socijalnog fonda. U ovaj projekt uključeno je pet korisnika Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije.
Na sastanku je koordinatorica projekta upoznala asistentice sa trenutnom situacijom vezanom uz provođenje projekta, a putem telefonske komunikacije kontaktirana je i voditeljica projekta vezano uz provođenje istog.
7. međužupanijsko natjecanje u ribolovu udicom na plovak za osobe s invaliditetom Jezero Ješkovo 05.06.2016.
Dana 05. lipnja 2016. godine u organizaciji Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice na jezeru Ješkovo u Goli održano je ribolovno natjecanje u ribolovu udicom na plovak za osobe s invaliditetom.
Sudjelovalo je ukupno 75 osoba u različitim ulogama: natjecatelji, pomagači natjecatelja, volonteri. Uz osobe s invaliditetom natjecala se i dječja skupina nazvana „Štuka“.
Za Društvo multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije natjecali su se Tomislav Lončar, Vjekoslav Pehak i Božo Čubić. Druženje je bilo izuzetno kvalitetno i korisno za osobe s invaliditetom. Veliko hvala Udugi osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice na izvrsnoj organizaciji.
Prilog Srce TV povodom Svjetskog dana MS
Pogledajte prilog u vijestima Srce TV povodom obilježavanja Svjetskog dana multiple skleroze.
Obilježavanje Svjetskog dana multiple skleroze, Đurđevac 27.05.2016. „I naši se koraci broje“ zajedno za multipla sklerozu
Dana 27. svibnja na Trgu sv. Jurja u Đurđevcu u organizaciji udruge „A je to“art-Podravina, a u suradnji s gradom Đurđevcom i Turističkom zajednicom obilježen je Svjetski dan multiple skleroze.
Akciju „I naši se koraci broje“ – zajedno za multipla sklerozu podržali su i članovi Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije, Društva multiple skleroze Bjelovarsko-bilogorske županije, te Odjel neurologije Opće bolnice Bjelovar, Visoka tehnička škola Bjelovar, Udruga žena Budrovec, OŠ „Grgur Karlovčan“, Dječji vrtić „Maslačak“ i RK Đurđevac.
U Domu kulture djeca iz Dječjeg vrtića „Maslačak“ kao i djeca iz Osnovne škole „Grgura Karlovčana“ pripremila su prigodan program. Sve prisutne pozdravila je i predsjednica Županijske skupštine Verica Rupčić, te predstavnik grada Đurđevca Martin Mahović a nakon uvodnog djela dr.med.spec.neurolog Tihana Gržinčić iz Opće bolnice Bjelovar održala je predavanje na temu multipla skleroza.
U znak podrške oboljelima, male rukometašice RK Đurđevac odigrale su utakmicu u sportskoj dvorani, a druženje se nastavilo u Starom gradu gdje su sve prisutne u atriju restorana i pivnice Stari grad dočekala Udruga žena iz Budrovca te počastili svojim kolačima. Za sve prisutne upriličen je ručak u restoranu, podijeljene su zahvalnice gostima i udrugama.
Zahvaljujemo se Udruzi „A je to“art-Podravina i svim sponzorima koji su pomogli u organizaciji obilježavanja Svjetskog dana multiple skleroze te odvojili mali dio sebe i poklonili ga drugima.




