
Europski tjedan kretanja 18.09.2015
Ove godine, već tradicionalno od 16. do 22. rujna 2015.godine održan je petnaesti put Europski tjedan kretanja EUROPEANMOBILITYWEEK pod sloganom „ Izaberi. Promijeni. Kombiniraj.“
Predsjednica Društva multiple skleroze Koprivničko – križevačke županije Radmila Funtek prisustvovala je svečanom potpisivanju Povelje Europskog tjedna kretanja i prezentaciji ovogodišnjeg programa u ponedjeljak 14. rujna 2015.godine u prostoru Kampusa kao partnera Grada Koprivnice i lokalnih udruga osoba s invaliditetom KKŽ.
U petak, 18.09.2015.godine na Dan zelenih površina, u prostoru Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju „Podravsko sunce“ u Koprivnici članovi Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije, Udruge „Bolje sutra“ grada Koprivnice, Udruge invalida Koprivničko – križevačke županije, Udruge slijepih Koprivničko-križevačke županije i Udruge za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Koprivnica te gosti članovi udruga osoba s invaliditetom iz Bjelovara, Čakovca, Varaždina i Zlatara te Društvo distrofičara iz Zagreba okupili su se i formirali pješački vlak i pod pratnjom djelatnika policije krenuli prema Zrinskom trgu u Koprivnici. U tom pješačkom vlaku bilo je 70 osoba od kojih je bilo 30 osoba u invalidskim kolicima.
U organizaciji Udruge invalida Koprivničko – križevačke županije održao se 10. Maraton u invalidskim kolicima „Koprivnica 2015.“ Natjecanje je bilo u četiri kategorije: žene s invaliditetom, teže pokretne osobe, osobe s invaliditetom u elektromotornim kolicima te sportaši s invaliditetom.
U utrci žena s invaliditetom medalje su osvojili: 1. mjesto Mirjana Horvat, 2. mjesto Nataša Friščić, 3. mjesto Melanija Krčmar
U utrci elektromotornim kolicima medalje su osvojili: 1. mjesto Ante Dukarić, 2. mjesto Saša Pejić, 3. mjesto Antonio Šunjo
Dva člana Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije prisustvovala su natjecanju teže pokretnih osoba (Biserka Ivanov i Slavko Peić) gdje je: 1. mjesto osvojio Slavko Peić, 2. mjesto Ivica Biber, 3. mjesto Damir Juren
U kategoriji sportaša osoba s invaliditetom 1. mjesto pripalo je Miroslavu Plejić, 2. mjesto Mariu Hotko, 3. mjesto Miri Borčeku
Sponzor ovogodišnjeg natjecanja je tvrtka „Otto bock“- ortopedska pomagala iz Svete Nedjelje, podružnice Varaždin i Grad Koprivnica koja je na promotivnom štandu predstavila novitete iz svog proizvodnog programa. Svim natjecateljima koji su osvojili medalje podijelila prigodne nagrade.
10. Maraton u invalidskim kolicima "Koprivnica 2015." 18.09.2015.
U organizaciji Udruge invalida Koprivničko-križevačke županije organiziran je 10. Maraton u invalidskim kolicima "Koprivnica 2015." 18.09. 2015. na Zrinskom trgu u Koprivnici povodom Europskog tjedna kretanja, reportažu je snimila ekipa SRCE TV. Sudjelovala su i dva naša člana, prvo mjesto je osvojio Slavko Peić u kategoriji teže pokretnih osoba s invaliditetom.
Emisija SRCE TV o Izbornoj godišnjoj Skupštini Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije 10.09.2015.
Pogledajte emisiju SRCE TV o Izbornoj godišnjoj Skupštini Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije održanoj 10.09.2015. u prostorijama Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju "Podravsko sunce" u Koprivnici.
Izborna godišnja Skupština Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije 10.09.2015.
U prostorijama Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Podravsko sunce u Koprivnici održana je izborna godišnja Skupština Društva multiple skleroze Koprivničko – križevačke županije. Predsjednica Društva Radmila Funtek podnijela je Izvješća o radu u proteklom periodu, kao i plan aktivnosti u ovoj godini.
U nastavku Skupštine prihvaćena su izvješća u proteklom periodu kao i plan i program rada i financijski plan za ovu godinu.
Dosadašnja predsjednica Radmila Funtek izabrana je da i u naredne četiri godine obnaša dužnost predsjednice Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije, ista se zahvalila članovima na ukazanom povjerenju i obnašanju dužnosti.
Uz članove društva i predstavnike Udruga osoba s invaliditetom Skupštini su prisustvovali Željka Koluder Vlahinja, pročelnica Upravnog odjela za zdravstveno socijalne djelatnosti Koprivničko-križevačke županije, Melita Samoborec zamjenica gradonačelnice grada Koprivnice, Dijana Roginić izvršna direktorica Saveza društava multiple skleroze Hrvatske, isti su se obratili svima okupljenima, pohvalili rad Društva multiple skleroze te će i ubuduće podražavati rad našeg Društva.
Održan I. Kup „Davor Brlić“ u lovu ribe za osobe s invaliditetom - 29.08.2015.
U organizaciji Udruge osoba s invaliditetom Krapinsko-zagorske županije, dana 29. kolovoza je u Zlataru održan I. Memorijalni KUP "Davor Brlić". Jubilarno izdanje ovog tradicionalnog natjecanja imenovano je u spomen na osnivača i dugogodišnjeg predsjednika udruge, koji je natjecanje i pokrenuo, a proteklih godina imalo je i međunarodni karakter.
Na druženje su ove godine došli članovi 10 prijateljskih udruga i društava s područja Sjeverozapadne Hrvatske, a nakon natjecanja, koje je održano na bajerima zlatarskog ŠRD-a Pastrva u Vinipotoku, nastavljeno je u Villi Mia, u Zlataru, u prostoru aktualnog predsjednika Udruge Jurice Bizjaka.
Pehare i medalje najboljima podijelili su predsjednik udruge, supruga pokojnog Davora, Željka Brlić te ispred pokrovitelja, Krapinsko-zagorske županije i Grada Zlatara, zamjenica župana Jasna Petek i gradonačelnik Zlatara Stanko Majdak.
Pobjednički pehar ove godine osvojila je ekipa domaćina, Udruga osoba s invaliditetom Krapinsko-zagorske županije, drugo mjesto HVIDRA Dubrava, a treće ŠRD "Pastrva" Zlatar, koja je svoj pehar poklonila četvrtoplasiranoj ekipi Udruzi invalida Koprivničko-križevačke županije, i zato su dobili pehar za fair play.
Na kraju je svima zahvalu za sudjelovanje na I. Memorijalnom Kupu, a time i čuvanju uspomene na Davora Brlića, uputio predsjednik Udruge Jurica Bizjak.
Emisija o radu i aktivnostima DMSKKZ i radnoj asistentici
Dana 26. kolovoza u prostorijama Društva multiple skleroze boravila je ekipa Srca TV. Razgovarala je s predsjednicom Radmilom Funtek. Tema razgovora je bila o radu i aktivnostima Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije.
Također, bilo je i riječi o radnoj asistentici Vlasti Rački osobi s invaliditetom zaposlenoj putem programa javnih radova Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.
Video:
Susret osoba s invaliditetom „Koprivnica 2015“ - 08.07.2015.
U srijedu 8. srpnja u prostorijama ugostiteljskog objekta Zrinski u Koprivnici održan je tradicionalni 21.Susret osoba s invaliditetom “Koprivnica 2015“ u organizaciji Udruge invalida Koprivničko-križevačke županije.
Zamjenik župana Ivan Pal svečano je otvorio tradicionalni susret te se obratio prisutnima: „Srdačno vas pozdravljam, a naročito goste iz susjedne Slovenije i Bosne i Hercegovine. Posebno cijenim sportaše s invaliditetom zbog toga što znam koliko ste morali truda uložiti i koliko zapravo radite kroz sportske aktivnosti na afirmaciji osoba s invaliditetom“.
Zamjenica gradonačelnice Koprivnice Melita Samoborec gostima je poželjela dobrodošlicu u Grad Koprivnicu te pohvalila organizatore na uspješnom dugogodišnjem održavanju Susreta osoba s invaliditetom. Također je naglasila kako Udruga uvijek može računati na potporu Grada Koprivnice.
Susretu je prisustvovalo tristotinjak osoba s invaliditetom iz 25 gradova iz cijele Hrvatske, a po prvi puta bili su i članovi udruge osoba s invaliditetom iz Slovenije. Susretu su prisustvovali i članovi našeg Društva multiple skleroze.
Cilj ovakvih susreta je razvijanje i sudjelovanje osoba s invaliditetom u društvu te ih afirmirati u sve aspekte lokalne zajednice.
Nakon pozdravnih riječi predsjednika udruge Slavka Kuzmića susreti su počeli sportskim takmičenjima. Program susreta obuhvaćao je cjelodnevno druženje uz sportska natjecanja, a organizirana su natjecanja u disciplinama viseća kuglana, pikado, šah, karike, belot, te utrka u kolicima pod pokroviteljstvom Ottoboocka.
Hvala Udrugi invalida Koprivničko-križevačke županije na pozivu i lijepom druženju.
Ribolovno takmičenje - Ješkovo 20.06.2015.
Na jezeru Ješkovo u Goli dana 20. lipnja u organizaciji Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice održano je ribolovno natjecanje udicom na plovak za osobe s invaliditetom. Uz osobe s invaliditetom natjecala se i ekipa dječaka nazvana „Đureki“.
Jezero se nalazi u jedinstvenom prirodnom okruženju i u blizini rijeke Drave.
Izuzetno je bogato ribom, pogotovo su u jezeru poznate štuke, šarani, amuri i druge vrste riba (patuljsti somić, crvenperka, žutooka, babuška i dr.)
Za naše Društvo multiple skleroze natjecali su se Tomislav Lončar, Vjekoslav Pehak, Juraj Kurek te ekipno osvojili drugo mjesto dok je Juraj Kurek najbolji pojedinac.
Druženje je bilo izuzetno kvalitetno i korisno za osobe s invaliditetom uz sve pohvale Udrugi osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice na izvrsnoj organizaciji.




