
Seminar Financijsko poslovanje neprofitnih organizacija
U organizaciji Udruge invalida Koprivničko-križevačke županije 2. prosinca organiziran je seminar u prostorijama COOR-a Podravsko sunce o Financijskom poslovanju neprofitnih organizacija. Predavačica na seminaru bila je Dubravka Obad. Na seminaru smo upoznati što nam donosi novi Zakon u 2015. godini te o financijskom poslovanju neprofitnih organizacija.
Kampanja "Bijele vrpce" 2014. godine
Zajednica saveza osoba s invaliditetom Hrvatske već nekoliko godina provodi kampanju "Bijele vrpce ". Kampanja se provodi kao 16 dana aktivizma od 25. studenog - Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, preko 3. prosinca - Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, 5. prosinca - Međunarodnog dana volontera do 10. prosinca- Međunarodnog dana ljudskih prava.
Dana 18.11.2014. predstavnici udruga osoba s invaliditetom Udruga invalida Koprivničko-križevačke županije, Društvo multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije u suradnji sa Policijskom upravom Koprivničko-križevačke županije proveli smo kampanju Bijele vrpce.
Posjetili smo dječji vrtić Zvjezdica, dvije dobne skupine. Tom prilikom podjelili smo im razglednice s porukom MOJ TATA OSUĐUJE NASILJE I POTPISUJE NE NASILJU NAD ŽENAMA.
Dana 20.11.2014. u suradnju navedenih udruga u kampanju se uključila i Udruga slijepih Koprivničko-križevačke županije proveli smo kampanju i u Osnovnoj školi Legrad.
Djecu sedmog i osmog razreda upoznali smo "Kako je to biti osoba s invaliditetom", imali su priliku provoziti se u invalidskim kolicima, zatim "kako se nositi sa multiple sklerozom", te kako se kretati pomoću bijelog štapa "Kako je biti slijep na pet minuta".
Učenici su veoma zainteresirano sudjelovali u razgovoru te postavljali brojna pitanja na koja su im članovi navedenih udruga pokušali dati odgovore.
Gostovanje u emisiji "TV-Ordinacija"
Dana 7.10.2014. na VTV televiziji s početkom u 20:05 do 21:00 sat u emisiji o zdravlju i zdravom načinu života "TV-Ordinacija" gostovala je predsjednica našeg Društva multiple skleroze Koprivničko-križevačke županije te prvostupnica sestrinstva s neurološkog odjela koprivničke Opće bolnice dr.Tomislav Bardek.
Tema emisije bila je: "Multipla skleroza"
http://www.youtube.com/watch?v=ccuJnXI_DOM&feature=share
Sastanak sa osobnim asistenticama
Program usluge osobnog asistenta koriste tri korisnika naše udruge.
Korisnici i osobni asistenti smatraju da je program pridonio njihovom stjecanju novih znanja i vještina, a kao dodatnu vrijednost ističemo pozitivne promjene prema osobama s invaliditetom.
Članovi koji koriste usluge osobnih asistenata izrazili su veliko zadovoljstvo uslugama osobne asistencije.
Obilježavanje Nacionalnog dana oboljelih od multiple skleroze u Zagrebu
Saveza društava multiple skleroze Hrvatske povodom OBILJEŽAVANJA „Nacionalnog dana oboljelih od multiple skleroze" i obilježavanja 35-te obljetnice djelovanja" organizira konferenciju na temu: „EUReMS registar – alat za suvremenu uspostavu socijalne pravde za osobe s multiplom sklerozom" koja će se održati u Zagrebu, 26.09.2014.godine, „Hotel I", ulica Ive Robića 2 (Remetinečka cesta), s početkom u 10:30 sati.
Obilježavanje Nacionalnog MS dana održava se pod pokroviteljstvom:
Predsjednika Republike Hrvatske Dr. Ivo Josipović
Ministarstva rada i mirovinskog sustava , ministra Prof.dr.sc. Mirando Mrsić
Ministarstva zdravlja, ministra Prim. Siniša Varga, dr.med.dent.




